FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$581.83 each / $2,327.32 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Vortek Off-Road |
| Wheel Model | VRT-603 |
| Wheel Size | 22x12 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 12 Inches |
| Wheel Offset | -44mm |
| Wheel Backspacing | 4.768 Inch, 121.1mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Gunmetal, Gray |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
Vortek Off-Road VRT-603 Matte Titanium with Black Bead Ring 6-Lug Wheel; 22x12; -44mm OffsetThis wheel features a sleek and durable design, ideal for enhancing the aesthetic and style of your vehicle. Its quality craftsmanship ensures a perfect combination of form and function, suitable for any driver seeking a balance of style and dependability. Its high-quality finish ensures resistance against corrosion and wear over time. Designed for optimal visual appeal, this wheel complements a variety of vehicle styles.
The 22x12 Vortek Off-Road VRT-603 Matte Titanium with Black Bead Ring 6-Lug Wheel is completed in a high-quality matte titanium finish with black bead ring that will be the envy of everyone. There is a durable clear coat for added looks and protection.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
ApplicationThis Vortek Off-Road VRT-603 Matte Titanium with Black Bead Ring 6-Lug Wheel; 22x12; -44mm Offset, with a backspace of 4.768 Inch, 121.1mm; and bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), is designed to fit 2024-2026 Tacoma models. Sold individually.
Vortek Off-Road 603221257-44MTBR
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2024-2026 Tacoma with 22x12 -44mm Wheels