FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$337.94 each / $1,351.76 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Vortek Off-Road |
| Wheel Model | VRD-701 |
| Wheel Size | 20x9.5 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 9.50 Inches |
| Wheel Offset | 0mm |
| Wheel Backspacing | 5.25 Inch, 133.4mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Vortek Off-Road 7012095430MB
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For JK Wrangler with 20x9.5 0mm Wheels