FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$345.00 each / $1,380.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arena |
| Wheel Model | Ammo |
| Wheel Size | 20x9 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 0mm |
| Wheel Backspacing | 5 Inch, 127mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Silver |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
| Wheel Weight | 45.84 |
| Wheel Hub Bore Size | 106.10mm |
Arena Ammo Gloss Silver Machined 6-Lug Wheel; 20x9; 0mm Offset Sporting a gleaming silver finish, this wheel adds a touch of elegance and versatility to any truck. Built by Arena, the Ammo reflects the brand's commitment to quality craftsmanship and attention to detail. This wheel is a solid choice for truck owners who want to upgrade their look without compromising on durability.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 20x9 Arena Ammo Gloss Silver Machined 6-Lug Wheel; 20x9; 0mm Offset is completed in a striking silver finish with steel machined accents. For durability and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Arena Ammo Gloss Silver Machined 6-Lug Wheel; 20x9; 0mm Offset features a backspacing of 5 Inch, 127mm and a bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2024-2026 Tacoma models and is sold individually.
Arena A105209084P00019
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2024-2026 Tacoma with 20x9 0mm Wheels