FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$375.00 each / $1,500.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arena |
| Wheel Model | Cobra |
| Wheel Size | 22x10 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 15mm |
| Wheel Backspacing | 6.091 Inch, 154.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Gunmetal, Gray |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Arena Cobra Texture Gun Metal Machine Clear Coat Wheel; 22x10; 15mm Offset The premium finish on this wheel adds visual depth and character to any SUV. Arena is known for producing wheels that combine style with dependable construction, and the Cobra Texture Gun Metal Machine Clear Coat is no exception. This wheel is an ideal upgrade for SUV owners who want to enhance their vehicle's presence with a premium look.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 22x10 Arena Cobra Texture Gun Metal Machine Clear Coat Wheel; 22x10; 15mm Offset is completed in a striking textured gunmetal finish with steel accents that will be the envy of everyone. For strength and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Arena Cobra Texture Gun Metal Machine Clear Coat Wheel; 22x10; 15mm Offset features a backspacing of 6.091 Inch, 154.7mm and a bolt pattern of 5 x 127mm (5 x 5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2007-2018 Jeep Wrangler JK models and is sold individually.
Arena A116220075P01507
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For JK Wrangler with 22x10 15mm Wheels