FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$335.00 each / $1,340.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Moto Metal |
| Wheel Model | Tekton |
| Wheel Size | 20x9 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 1mm |
| Wheel Backspacing | 5.039 Inch, 128mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 135mm (6 x 5.31-Inch) |
| Wheel Weight | 33.659999999999997 |
| Wheel Hub Bore Size | 87.10mm |
Moto Metal MO814BD20906301
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2021-2026 Bronco with 20x9 1mm Wheels