FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$386.15 each / $1,544.60 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Features, Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Gear Off-Road |
| Wheel Model | 771 |
| Wheel Size | 20x10 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | -25mm |
| Wheel Backspacing | 4.516 Inch, 114.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 150mm (5 x 5.91-Inch) |
Description. The 771 Magnus features a super strong and lightweight mesh spoke design that’s been further strengthened for off road vehicles with the added shoulders between every spoke. This exclusively pitch-black wheel is a perfect fit to elevate the look and performance of any truck.
Gear Off-Road 771B-2105225
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2007-2013 Tundra with 20x10 -25mm Wheels