FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$375.00 each / $1,500.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arena |
| Wheel Model | Cobra |
| Wheel Size | 22x10 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 15mm |
| Wheel Backspacing | 6.091 Inch, 154.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Arena Cobra Glossy Black Machine with Red Tint Wheel; 22x10; 15mm Offset Wrapped in a lustrous gloss black finish, this wheel brings a confident, streamlined presence to any SUV. Arena is known for producing wheels that combine style with dependable construction, and the Cobra Glossy is no exception. This wheel is an ideal upgrade for SUV owners who want to enhance their vehicle's presence with a premium look.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 22x10 Arena Cobra Glossy Black Machine with Red Tint Wheel; 22x10; 15mm Offset is completed in a striking gloss black finish with steel machined accents and a red tint that will be the envy of everyone. For strength and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Arena Cobra Glossy Black Machine with Red Tint Wheel; 22x10; 15mm Offset features a backspacing of 6.091 Inch, 154.7mm and a bolt pattern of 5 x 127mm (5 x 5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2018-2026 Jeep Wrangler JL models and is sold individually.
Arena A116220075P01520
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For JL Wrangler with 22x10 15mm Wheels