FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$251.00
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | NITTO |
| Tire Model | Dura Grappler |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 32" - 275/65R18 |
| Tire Diameter | 32 |
| Tire Load Index | 123 (3417 lbs per tire) |
| Tire Load Rating | E |
| Tire Tread Depth | 17/32" |
| Tire Revs Per Mile | 629 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 55.12 |
Description. The Dura Grappler highway terrain tire was engineered for commercial grade on-road performance and longevity for your truck or SUV. Suitable for a wide variety of light trucks.
NITTO 205640
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Sponsored