FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$294.99 each / $1,179.96 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Dirty Life |
| Wheel Model | Canyon |
| Wheel Size | 17x9 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | -12mm |
| Wheel Backspacing | 4.528 Inch, 115mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Dirty Life Canyon Matte Black Wheel; 17x9 is a wheel that stands out with its refined design and precision finish, making it a perfect match for vehicles that demand a sophisticated yet aggressive appearance.
This 17x9 Dirty Life Canyon Matte Black Wheel is completed in a high-quality matte black finish that will make everyone notice. For added protection and good looks, there is a durable clear coat that withstands the rigors of daily driving.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Dirty Life Canyon Matte Black Wheel; 17x9, with a backspacing of 4.528 Inch, 115mm and bolt pattern of 5 x 127mm (5 x 5-Inch), is designed to fit 2020-2026 Jeep Gladiator JT models. Sold individually.
Dirty Life 9310-7973MB12
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2020-2026 Gladiator with 17x9 -12mm Wheels