FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$749.00 each / $2,996.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Crown Forged Wheels |
| Wheel Model | CF-OR2 |
| Wheel Size | 17x10 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | -18mm |
| Wheel Backspacing | 4.791 Inch, 121.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Crown Forged Wheels CF-OR2-Gloss Black-17x10ET-18-5x127-71.5mm
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 1999-2004 Grand Cherokee with 17x10 -18mm Wheels