FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$545.00 each / $2,180.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Features, Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Black Rhino |
| Wheel Model | Kelso |
| Wheel Size | 20x9 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 0mm |
| Wheel Backspacing | 5 Inch, 127mm |
| Wheel Style | Simulated Beadlock |
| Wheel Color | Gunmetal, Gray |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Black Rhino Kelso Battleship Gray with Black Ring Wheel; 20x9 - Elevate your vehicle's style with this wheel's striking design. Reflecting the Black Rhino's commitment to quality, it promises to add a touch of elegance and a strong character to your ride. Perfect for those seeking to make an impression without saying a word.
The 20x9 Black Rhino Kelso Battleship Gray with Black Ring Wheel is completed in a high quality finish that protects against environmental elements while looking great. The black ring is an extraordinary contrast enhancement.
One-Piece Cast Wheel. This wheel is manufactured using gravity casting. Gravity casting is the process of pouring molten aluminum alloy into a wheel mold or form and utilizing the earth's own gravity to help fill the mold. The result is a strong, durable wheel that has the same good looks as a more expensive wheel, at a fraction of the price.
Application. This Black Rhino Kelso Battleship Gray with Black Ring Wheel; 20x9, with a backspace of nan; and bolt pattern of 5 x 127mm (5 x 5-Inch), ensures precise alignment and unwavering stability. Designed to fit the 2005-2010 Jeep Grand Cherokee WK models, it stands out as a tailored enhancement. Sold individually.
Black Rhino 2090KLS005127G71
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2005-2010 Grand Cherokee with 20x9 0mm Wheels