FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$363.00 each / $1,452.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Black Rhino |
| Wheel Model | Alpha |
| Wheel Size | 17x9 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 0mm |
| Wheel Backspacing | 5 Inch, 127mm |
| Wheel Style | Military |
| Wheel Color | Blue, Green, Purple |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Black Rhino Alpha Midnight Blue Wheel; 17x9 The Black Rhino Alpha Midnight Blue Wheel combines a sleek, sophisticated design with premium construction that enhances the visual appeal and complements a wide range of vehicle styles. This wheel is perfect for those seeking to make a bold statement while maintaining elegance and robustness.
The 17x9 Black Rhino Alpha Midnight Blue Wheel underwent a thorough testing process that led to a powerful and aesthetically pleasing wheel. It can withstand the hazards of daily driving.
Application. This Black Rhino Alpha Midnight Blue Wheel; 17x9, with a backspace of 5 Inch, 127mm; and bolt pattern of 5 x 127mm (5 x 5-Inch), is designed to fit the 1999-2004 Jeep Grand Cherokee WJ . The precise specifications of the wheel ensure proper alignment and driving stability, perfectly complementing the vehicle's model. Sold individually.
Black Rhino BR008LX17905000
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 1999-2004 Grand Cherokee with 17x9 0mm Wheels