FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$222.00 each / $888.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Moto Metal |
| Wheel Model | Link |
| Wheel Size | 18x10 |
| Wheel Diameter | 18 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | -24mm |
| Wheel Backspacing | 4.555 Inch, 115.7mm |
| Wheel Style | Military |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
Moto Metal Link Blackout Wheel; 18x10 The Moto Metal Link Blackout Wheel combines a sleek, sophisticated design with premium construction that enhances the visual appeal and complements a wide range of vehicle styles. This wheel is perfect for those seeking to make a bold statement while maintaining elegance and robustness.
The 18x10 Moto Metal Link Blackout Wheel is completed in a high-quality all black finish for an aggressive appearance that will turn heads. This wheel features a durable clear coat that stands up to the hazards of everyday driving.
Application. This Moto Metal Link Blackout Wheel; 18x10, with a backspace of 4.555 Inch, 115.7mm; and bolt pattern of 5 x 127mm (5 x 5-Inch), is designed to fit the 2022-2025 Jeep Grand Cherokee WL . The precise specifications of the wheel ensure proper alignment and driving stability, perfectly complementing the vehicle's model. Sold individually.
Moto Metal MO97781035324N
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2022-2025 Grand Cherokee with 18x10 -24mm Wheels