FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$591.00 each / $2,364.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | KMC |
| Wheel Model | Slide |
| Wheel Size | 26x10 |
| Wheel Diameter | 26 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 28mm |
| Wheel Backspacing | 6.602 Inch, 167.7mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
KMC Slide Gloss Black Wheel; 26x10 The KMC Slide Gloss Black Wheel combines a sleek, sophisticated design with premium construction that enhances the visual appeal and complements a wide range of vehicle styles. This wheel is perfect for those seeking to make a bold statement while maintaining elegance and robustness.
The 26x10 KMC Slide Gloss Black Wheel is completed in a high-quality gloss black finish for an aggressive appearance that will turn heads. This wheel features a durable clear coat that stands up to the hazards of everyday driving.
Application. This KMC Slide Gloss Black Wheel; 26x10, with a backspace of 6.602 Inch, 167.7mm; and bolt pattern of 5 x 127mm (5 x 5-Inch), is designed to fit the 2022-2025 Jeep Grand Cherokee WL . The precise specifications of the wheel ensure proper alignment and driving stability, perfectly complementing the vehicle's model. Sold individually.
KMC KM65126035328
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2022-2025 Grand Cherokee with 26x10 28mm Wheels