FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$2,599.00 each / $10,396.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Arkon Off-Road |
| Wheel Model | Caesar |
| Wheel Size | 26x14 |
| Wheel Diameter | 26 Inch |
| Wheel Width | 14 Inches |
| Wheel Offset | -81mm |
| Wheel Backspacing | 4.311 Inch, 109.5mm |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Color | Chrome |
| Wheel Finish | Polished, Mirrored |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch) |
Arkon Off-Road Caesar Chrome 6-Lug 4-Wheel Kit; 26x14; -81mm Offset is a wheel that stands out with its refined design and precision finish, making it a perfect match for vehicles that demand a sophisticated yet aggressive appearance.
This 26x14 Arkon Off-Road Caesar Chrome 6-Lug 4-Wheel Kit is completed in a high-quality chrome finish that will make everyone notice. Copper, nickel and chrome came together in an extraordinary 3-step plating process.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Arkon Off-Road Caesar Chrome 6-Lug 4-Wheel Kit; 26x14; -81mm Offset, with a backspacing of 4.311 Inch, 109.5mm and bolt pattern of 6 x 139.7mm (6 x 5.5-Inch), is designed to fit 2004-2015 Titan models. Sold individually.
Arkon Off-Road K14926408343
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
What's in the Box
Wheel & Tire Fitments For 2004-2015 Titan with 26x14 -81mm Wheels